Zbraně a příslušenství

Jak tlumiče ovlivňují přesnost?

Jak tlumiče ovlivňují přesnost?

Otázka vlivu tlumiče na přesnost střelné zbraně se řeší již od zavedení těchto zařízení na začátku 20. století - tlumiče jsou na světě již více než 100 let. Přinášíme vám další aktuální téma ze série o tlumičích, které se věnujeme v následujících řádcích.

Číst celý článek

Tlumiče v lovecké praxi

Tlumiče v lovecké praxi

Po schválení novelizace zákona č. 119/2002 Sb. o zbraních a střelivu, z 1.2.2022 lze používat i v lovecké praxi tlumič hluku výstřelu. Mezi lovci začaly diskuse o tom, jaké jsou jejich výhody a nevýhody a zda má vůbec význam používat tlumiče při lovu.

Číst celý článek

Jak na údržbu tlumičů?

Jak na údržbu tlumičů?

Čištění tlumičů je téma, které je stále aktuální, zejména u těch modelů, které nelze rozebrat. Jejich čištění může někdy rozproudit vášnivé diskuse, které mohou vyvrcholit, pokud vyjádříte přízeň jednomu ráži ruční zbraně na úkor jiného, tak jako jednomu politickému kandidátovi na úkor jiného. Ale jelikož se zabýváme prodejem tlumičů a ne rozčilováním našich zákazníků, zdržíme se debaty o rážích a politických stranách a zaměříme se na to, co děláme nejlépe, čím je myslivecký sortiment, jehož součástí jsou i tlumiče hluku výstřelu!

Číst celý článek

Základy lovu na dlouhé vzdálenosti

Základy lovu na dlouhé vzdálenosti

Dlouhé zásahy v jakékoli formě by se neměly brát na lehkou váhu; je naší povinností tento druh lovu ukončit co nejrychleji a nejhumánněji. Můžeme mít nejpřesnější kulovnici, ale pokud ji neumíme naplno používat a neznáme její balistiku, moc nám to nepomůže.

Číst celý článek

Italské krásky FAIR z údolí brokovnic

Italské krásky FAIR z údolí brokovnic

Fabrica Armi Isidoro Rizzini (FAIR) je italská firma, která byla založena v roce 1971 a specializuje se na výrobu vysoce kvalitních loveckých, sportovních brokovnic a zbraní s drážkovaným vývrtem. V procesu výroby se aplikují nejmodernější technické a mechanické inovace, nejnovější technologie a materiály, které jsou výsledkem intenzivního programu výzkumu a vývoje. Všechny brokovnice F.A.I.R. jsou vybaveny kvalitními pažbami, které jsou pečlivě vsazeny a připevněné k mechanickým částem. Sortiment zahrnuje brokovnice od standardních kusů nabízejících vynikající kvalitu za dobré ceny, až po vzácné brokovnice na zakázku s exkluzivní povrchovou úpravou, mechanikou a rytinami. Zbraně firmy FAIR jsou moderní, kvalitní a hlavně spolehlivé.

Číst celý článek

Hore