O nás

Firma IBO byla založena v roce 1991, kdy začala se sekcí PRODEJ SERVIS PRO LES A ZAHRADU. V roce 1994 otevřela další sekci IBO LESY, v roce 1996 sekci IBO PILA a v roce 2009 sekci IBO LOVEC. Ale postupně:

IBO CZ s.r.o. je exkluzivním dovozcem strojů a nářadí značky VILLAGERVILLAGER nabízí vysoce kvalitní produkty za dostupné ceny, bohatý sortiment produktů zahrnuje nástroje pro domácnost a zahradu, zkoušeno v reálných podmínkách, které splňují nejvyšší standardy spolehlivosti a odpovídající vybavení potřebné pro jejich bezpečné používání. Sekce nabízí ucelenou nabídku strojů, nářadí a doplňků pro lesnictví, zahradu, komunální služby. Vybavení pro hobby i profi uživatele začíná u motorových pil DOLMAR, HUSQVARNA, pokračuje křovinořezy těchto značek, stejně tak travními sekačkami. SABO, jako TOP výrobce německých strojů, sekaček pro hobby i profi použití, distribuuje firma i velkoobchodně pro Českou republiku. SNAPPER je oblíbená americká firma s ucelenou nabídkou sekaček, žacích traktorů a sněžných fréz. Nářadí FISKARS, které společnost dováží a s největším počtem položek skladem též velkoobchodně dodává na trh.

V dalších letech postupně rozšiřovala sortiment prodeje a dovážela na trh další značky jako špičkové japonské ruční pilky SILKY, silony MANIVER. Do portfolia sekce přibyla i uznávaná značka v profi sektoru, japonský CANYCOM. Sekací traktory do svahů, vyrovnávaní pracoviště ve sklonu, extrémní odolnost, to je CANYCOM. Stejně tak lesnické a lovecké navijáky speciální konstrukce PORTABLE WINCH. Přibylo i velmi kvalitní ručně kované nářadí KRUMPHOLZ z Německa. Sekcia IBO CZ Prodej - Servis pro Les a Zahradu stále rozšiřuje svůj sortiment a tím uspokojuje větší počet zákazníků ve velkoobchodě i maloobchodě.

Servis a opravy: veškeré zboží které prodáváme, zásadně víme opravit, na všechny přístroje děláme záruční i pozáruční servis a i po dlouhých letech používání je stále opravujeme.

PORADÍME VÁM

 • s výběrem motorové pily, křovinořezu, sekačky, travního traktoru, sněžné frézy, štípače palivového dreva, štěpkovače, foukače, vysavače
 • s volbou osiva a hnojiva při zakládání a údržbě trávníku
 • při nákupu vhodného nářadí FISKARS
 • dále s: lištou, řetězem, strunovou hlavou, trojzubcem, strunou, pilníkem, kalači, s klíny,úvazky, lany, oleji, tuky, pásy, spreji a s dalšími věcmi potřebnými při vaší práci u domu, na zahradě či v lese.
 • také půjčujeme travní provzdušňovač

OPRAVÍME VÁM

 • motorovou pilu, křovinořez, sekačku, traktor, sněžnou frézu značek DOLMARHUSQVARNASTIHL, SABOSNAPPER
 • zajistíme opravu elektronářadí


NABROUSÍME VÁM

 • řetězy na pilu
 • všechny nože a listy na křovinořezy a sekačky
 • pilové listy na stolní pily
 • nůžky na stříhání větví
 • plotostřihy

Sekce IBO CZ LOVEC je mladší sekce firmy IBO CZ. Doplňuje portfolio firmy IBO CZ o služby poskytované pro práci v lese, pro myslivce a pro odpočinek v přírodě a volný čas. Sekce začínala od toho nejmenšího, prodajem nejširší nabídky loveckých odznaků, sokolnických, rybářských odznaků, klíčenek a sošek, které výhradně IBO CZ LOVEC dováží pro SR a ČR. Nabídka sekce se rozšiřovala o produkty pro přátele přírody, myslivce, fotografy, ochranáře. IBO CZ LOVEC dováží NORDIK PREDATOR vábničky, nabízí největší nabídku vábniček a vnadidel na zvěř.

Fotopast – pojem a zařízení, které firma IBO přinesla do české republiky, zákazníkům nabízí největší výběr, vynikající ceny, kompletní servis, poradenství. Exkluzivně pro SR a ČR dovážíme množství zvučných značek fotopastí. Fotopasti přibližujeme přátelům přírody na výstavách, v odborných článcích, v médích a stále doplňujeme nové, výkonnější, s dálkovou komunikací a pod. Samostatná monitorovací technika s neviditelnými nočními infra přísvity umožňuje monitoring chat, zvěře, farem, hnízd, úlů, černých skládek a staveb, policii, ochranářům, pohraniční stráži... 

Optiku VIXEN OPTICS s přijatelnými cenami a vynikajícími parametry dováží IBO CZ LOVEC exkluzivně pro SR a ČR, stejně tak optiku na noční pozorovaní od amerického výrobce nočních vidění BERING OPTICS. Nabídku doplňuje jeden z největších amerických výrobců optiky VORTEX, kterého též zastupujeme exkluzivně pro SR a ČR. Poskytuje doživotní záruku. Největší sklad kožených výrobků od největšího českého výrobce ZUBIČEK.

Jsme exkluzivní dovozce pro SR a PL renomovaných vyhřívačů a vysoušečů obuvi a oděvů světové značky ALPENHEAT. Pro SR, ČR, PL lovecký a rybářský sektor dovážíme vakuové baličky potravin osvědčeného výrobce FOODSAVER s komplet doplňky a příslušenstvím. FLIR - termovize taktéž najdete v naší velkoobchodní nabídce a rovněž aj u nás na prodejně. Od Německého koncernu MERKEL - HAENEL, s tradicí výroby zbraní od roku 1840, nabízíme kompletní nabídku kulovnic, kozlic, poloautomatů s německou kvalitou a precizností. V nabídce jsou španělské vzduchovky NORICA, turecké obranné zbraně EKOL. K FISKARS nářadí jsme přidali jako jediný zástupce pro SR aj nářadí a nože GERBER. Rozšířili jsme také nabídku o protištěkací a výcvikové obojkyneviditelné ploty a ostatní produkty značky DOGTRACE vyrobené v Evropě, které Vám pomohou efektivně vycvičit vašeho psa.

Od roku 2012 zastupujeme na Slovensku, a pro vynikající výsledky od roku 2014 i v Česku, obrovského německého dodavatele prémiových výrobků pro lovce, německý EUROHUNT. Zároveň sem dodáváme i naše slovenské výrobky. Pomáháme vydávat knihy odborným autorům! Otevřeli jsme pro Vás i nové pobočky České republice i dalších okolních zemích. Sekce IBO CZ LOVEC nabízí kompletní vybavení na relax i na práci v přírodě, oblečení, obuv, nože, kuše, umělé lebky, svítidla, noční vidění, doplňky. Pro lovce zbraně a střelivo, pozorovací a střeleckou optiku, sokolnické potřeby. Odborná literatura a naučné filmy o přírodě a lovu jsou samozřejmostí. Výroba mysliveckých zařízení, preparace a bodovaní trofejí s certifikátem CIC a jiné služby pro přátele přírody a lovce.

Tým IBO CZ LOVEC tvoří nadšenci vzdělaní v oboru na lesnických středních a vysokých školách, studium ukončené s červeným diplomem z Aplikované zoologie a lovectví. Každý Váš standardní požadavek je pro ně poslání, každý nestandardní je pro ně výzva, kterou se snaží co nejlépe splnit.

Pokud Vás něco z naší společnosti IBO CZ s.r.o. jako zákazníka, partnera na velkoobchodní spolupráci, anebo vidíte jinou možnost společné spolupráce anebo vzájemného vztahu, těšíme se na společný kontakt.

Hore