Puškohled Delta Optical Titanium 2.5-10x56 HD - recenze z praxe

Hlavním důvodem proč se Zdenka Mendelová rozhodla pro puškohled Delta Optical Titanium 2.5-10x56 HD (dále jen Delta), je světelnost a odolnost vůči zpětnému rázu. Tento puškohled poskytuje světelnost až 92%. Hodnota se dá srovnávat s modely Top značek na trhu. Světelnost za šera, svítání nebo za zhoršených světelných podmínek, je podle jejího názoru naprosto špičková. "Pokud mám být upřímná, čekala jsem, že to bude horší, takže mě puškohled v tomto směru opravdu mile překvapil. V šeru není problém s ním zamířit i 2 hodiny po západu slunce."

Optika Delta Titanium 2.5-10x56 HD byla otestována na zbraních velkých ráží s velkou energií zpětného rázu, a to až 9,3x62 (6500 J). Ona puškohled používala na zbrani v ráži 7x64, čili 3083J na 100m, což Delta zvládla bez pochyby na jednotku. Velkou výhodou puškohledů řady Titanium je extrémní mechanická odolnost. Má pevnou, precizní zpracovanou konstrukci. Tělo puškohledu je vyrobeno z jednoho dílu, který je upraven černou anodickou oxidací, což znamená, že vrstvy oxidu hliníku dokáží až tisícinásobně zvětšit svou tloušťku. Tím se dosáhne vysoká otěruvzdornost a odolnost vůči korozi.

Výbornou otěruvzdornost může opravdu potvrdit i Zdenka. Na její Puškohledy ani po 2 letech nošení není vidět žádné opotřebení ani žádné Odrbané místa. Je jako nový. Puškohled bez problémů zvládl i množství pohonů v těžkých terénech. Výrobce rovněž nelže ani s tvrzením, že je puškohled odolný vůči korozi, protože skoro 2 roky lovu i za nepříznivého počasí, ať už za deště, sněhu, větru nebo mlhy, zvládl na jedničku.

Puškohled je plněný dusíkem a je vodotěsný. Nerosí se a neměl problém ani s prudkými změnami teploty, s vlhkým prostředím nebo s deštěm. Deltu Titanium Zdenka opravdu velmi chválí za ostrost obrazu až do okrajů a za barevnost. Výborným pomocníkem při zhoršených světelných podmínkách je jemný, ale zato ostrý červený záměrný bod ve středu osnovy. Verze tohoto puškohledu s označením HD má rozšířené zorné pole a boční vypínač s červeným bodem, který poskytuje denní nebo noční osvětlení s vypínáním v mezi polohách. Verze DI má elektronickou plynulou regulaci jasu červeného bodu. Tento bod považuji za to nejlepší na tomto puškohledu.

Na závěr mohu zhodnotit, že Delta Optical Titanium 2,5-10x56 HD je jedna z nejlepších optik v poměru ceny a kvality, která se vyrovná i Top značkám na trhu. Splňuje i velmi vysoké nároky myslivců.

Autor recenze: Zdenka Mendelová

Puškohled najdete na: Delta Optical Titanium 2,5-10x56 HD Di 4A S

 @mendel_dogtrainer_huntress