Jak vybrat kolimátor?

Nepřesné míření se zbraní umí zkomplikovat situaci v tom nejnevhodnějším okamžiku. Řešení je však poměrně jednoduché. Kolimátor je užitečný doplněk, který míří na cíl zelenou, modrou nebo červenou diodou a cíli na všechny pohybující se objekty. Napovíme vám, který kolimátor se hodí k vaší zbrani.

Se zvětšením nebo bez?

Pokud předpokládáte, že budete střílet na střední vzdálenosti s dobrým rozhledem, sáhněte po kolimátoru se zvětšením. Kolimátor bez zvětšení má výhodu širšího zorného pole - což je výhoda, pokud jej budete využívat v málo přehledném terénu na krátké vzdálenosti.

Sáhněte po kompaktní volbě

Otevřený kolimátor má většinou malé rozměry. Pokud hledáte nejkompaktnější optické zařízení, je to skvělá volba.

Tubusový kolimátor chrání optiku, která je uložena v tubusu a chráněná výklopnými krytkami, které můžete rychle vyklopit. Zejména pokud se touláte mezi keři na společném lovu nebo při dohledávke.

Způsob montáže

Kolimátor se běžně montuje na lištu pomocí šroubů, ale některé modely mají možnost rychloupínání - jestliže v terénu vyměníte puškohled za kolimátor. Kolimátor tak dokážete jednoduše a rychle bez nástrojů odepnout ze zbraně a znovu nasadit puškohled.

Přesné míření i ve tmě

Ať už máte kolimátor na vzduchovky, brokovnici či kulovnice, díky odrazu tečky na sklíčku, máte cíl vždy dostatečně ostrý. Nezáleží, zda je od vás vzdálen 5 nebo 50 metrů nebo je noc.

Kvalitní kolimátor má možnost nastavení intenzity jasu diody.

TIP: Naše kolimátory Holosun patří k nejlepším modelům, které obsahují řadu kompatibilních vychytávek s Weaver lištou a lištou Picatinny. Životnost jejich baterie je až 50 000 hodin.

Napájení zaměřovačů

Kolimátory se napojují z baterie, ale některé kvalitní kolimátory poskytují i ​​solární panel. Elektronika solárního panelu reguluje jas osnovy podle světelných podmínek.

Pomozte si v složitých situacích

Nejlepší kolimátor je ten, který vám pomůže zefektivnit střelbu až o jednu třetinu - netrénovaným střelcem usnadní střelbu ještě více. S kolimátorem budete rychle a přesně cílit na všechny pohybující se objekty.

Nejlepší kolimátory najdete na: Kolimátory