Teleskopická pilka SILKY Hayate 380

Kategorie: Pilky SILKY
Kód produktu: KSI037042
Záruční doba: 2 roky
Dostupnost: Skladom, odosielame ihneď
8 289 Kč s DPH

Teleskopická pilka SILKY Hayate 380 je speciální model vhodný pro profesionály. Hayate má těžší konstrukci ve srovnání s Hayauchi, díky čemuž je tento model teleskopické pily ještě robustnější. Hayate může vážit o něco víc, ale stále se s ní velmi snadno manipuluje. Čepel s jedinečnými zuby Mirai-Me od Silky sestává ze speciální kovové slitiny, díky čemuž je čepel neuvěřitelně odolná a pevná. S pilkou Hayate 380 se dostanete na místa, kam se s žebříkem dostanete jen těžko. I když stojíte pevně na zemi, několika tahy jednoduše proříznete i ty nejsilnější větve. Rychlost pily Hayate lze porovnat s rychlostí motorové pily. Jelikož hliníková tyč má oválný tvar, máte velmi přesnou kontrolu nad směřováním čepele, což budete potřebovat při prořezávání ve velké výšce. Tento tvar navíc poskytuje větší pevnost a tuhost po celé délce pily a snižuje ohýbání na minimum.

Zuby

Dva zuby na čepeli spolupracují na dosažení optimálního výsledku prořezávání. Horní zub vám pomáhá udržet čepel v řezu. Horní zub můžete použít ik odříznutí malých větviček z kmene nebo ke stažení malých (odumřelých) větví ze stromu. Dolním zubem můžete podříznout kůru, aby se při pádu větve neodtrhla od kmene. Spodní zub je odnímatelný, což vám umožní ořezávat silně rozvětvené dřeviny.

Uzamykací mechanismy

Dva uzamykací mechanismy (tlačítka a páky) společně vytvářejí nejbezpečnější a nejstabilnější uzamčení preferované délky tyče. Nejnižší část tyče je pokryta gumou pro pohodlné a bezpečné uchopení i za mokra. Nárazník ve spodní části chrání tyč před nárazy nebo údery.

Název Hayate je tradiční japonský název pro „silný vítr“. A přesně takhle se tato pila pohybuje po stromech. Vždy myslete také na vlastní bezpečnost. Ujistěte se, že stojíte v bezpečné vzdálenosti od padajících větví a používejte ochrannou přilbu a ochranu očí.

Volitelně je k dispozici hák HookFox, který se montuje pod čepel. Pomocí tohoto háku snadno stáhnete odřezané větve, které uvízly ve stromu. Skvěle se hodí také k vytahování lezeckého lana vysoko na strom. Hák není součástí balení, lze jej dokoupit samostatně (viz doporučené doplňky).

Délka čepele: 420 mm

Zasunutá délka: 2400 mm (včetně čepele)

Vysunutá délka: 3800 mm (včetně čepele)

Zuby: 6,5 zubů na 30 mm, mimořádně velké zuby

Hmotnost: 2470 g

Recenze produktu Teleskopická pilka SILKY Hayate 380

Erik
Profesionálna pílka pre ľudí, ktorý sa živia orezom drevín, alebo aj pre náročných záhradníkov / záhradkárov. Čepeľ je extrémne flexibilná a zároveň pevná, je tenučká, vytvára len úzky zárez, čo zabezpečuje minimálny odpor pri pílení = pohodlná s nenamáhavá práca. Celá pílka je ultra ľahká. Doporučujem každému.

Hore