Pro profíky
Top kvalita

Nordik ROE- předladěná srnčí vábnička

Kategorie: Vábničky
Kód produktu: PO12
Záruční doba: 2 roky
Dostupnost: Skladom, odosielame ihneď
629 Kč s DPH
Tato vábnička je speciálně vyvinuta pro vábení srnců. Je predladná pro všechny čtyři hlavní zvuky, které potřebujete.

NÁVOD NA POUŽITÍ:
 
Jednoduše přesuňte gumový kroužek mezi dva nejvzdálenější zářezy na vábničce a změníte zvuk. Tato vábnička má zdvojenou zvukovou desku, která se používá pro lepší kontrolu hlasitosti. Čím více zakryjete otvor na spodní straně vábničky palcem, tím bude zvuk méně hlasitý. Střídejte zvuky navázání kontaktu srny se srnčetem, zvuky vzrušené říjné srny či zvuky pokládané srny po několik minut a poté opakujte zhruba po 20-30 minutách na stejném stanovišti.

Zvuky navázání kontaktu srny a srnčete: Umístěte gumový kroužek do prvního (nejvzdálenějšího) zářezu od těla vábničky a vdechujte krátce do vábničky pro zvuky navázání kontaktu. Pro napodobení zvuků vydávaných srnčetem, skousněte zuby vábničku přes gumový kroužek a vydávaný zvuk bude vyšší.

Zvuky vzrušené říjné srny: Kroužek umístěte do druhého zářezu. Dejte zuby do uvolněného prvního zářezu a skousněte membránu k tělu vábničky. Rty při tom položte na gumový kroužek ve druhém zářezu a foukněte. Čím dále skousnete membránu od gumového kroužku, bude zvuk vyšší (mladá srna) a naopak (stará srna).

Zvuk pokládané srny: Postupujte stejným způsobem jako u napodobení zvuků vzrušené říjné srny, ale po fouknutí do vábničky okamžitě uvolněte stisk zubů a rtů. Získáte tak hlas srny, která je právě pokládána srncem tzv. geschreck. Poté střídejte kratší zvuky vzrušené říjné srny s delšími zvuky pokládané srny.

Výrobce: Nordik Gear AB, Švédsko

Vábení vábničkou NORDIK ROE a záběry z našeho filmu od Mikaela Thama. (viz video)
 

Recenze produktu Nordik ROE- předladěná srnčí vábnička

Marek
Nie som dobrý vo vábení ale s touto vábničkou to ide super je už pred ladená... doporučujem
Jaroslav
jedna z mojich najobľúbenejších, srnce priskakujú a reagujú zaručene

Hore