Obulb – odolné a praktické svietidlo, ktoré neoslňuje

Už vás nebaví vaše lampička, která moc nevydrží, a navíc vás při nočním rybaření oslňuje? Máme pro vás tip na špičkovou svítilnu do bivaku i pod pruty, při jejíž výrobě se konečně přemýšlelo o detailech.

Prostě mini

Když se nám dostal Bulb od Olight poprvé do ruky, první, co nás pobavilo, byla velikost této svítilny. Tahle "kulička" má totiž průměr pouhých 5 a půl centimetru a váhu jen 55 gramů, a přesto má výkon 55 lumenů. A to je výkon tak přesně akorát, který na rybách na výrobu montáže, přípravu jídla, nebo zdolávání ryby u břehu potřebujete. 

4 režimy, jednoduché ovládání

Lampička se ovládá stisknutím/zmačknutím své spodní části s konektory pro dobíjení a nabízí hned 4 režimy svícení: slabší bílé světlo, silnější bílé světlo, červené světlo a červené nouzové blikání. Krátkým stisknutím svítilnu zapnete, a to do posledního režimu, které jste na svítilně nastavili. Dlouhým stisknutím, nebo podržením spodku svítilny pak měníte režimy. 

Fantastické je, že ani jeden z režimů vás vysloveně neoslňuje, světlo je dosti rozptýlené, a tak ani nijak neruší nejbližší okolí. Pakliže se do světla této svítilny chvíli díváte, není třeba pak nechat oči, aby si zase zvykly na okolní tmu. 

Pád ani voda nevadí

Bulb (přeloženo z angličtiny žárovka, nebo také cibulka) je odolná jak vůči pádu na zem, tak i do vody a přímému dešti. Výrobce garantuje odolnost pádu na zem až z výšky 1,5 metru, což jsme při testování samozřejmě prověřili na trávě ztvrdlé hlíně a lampička drží bez náznaku jakéhokoli poškození. Samozřejmě jsme ji opakovaně vystavili dešti, ale také nechali svítit u břehu pod hladinou vody, a i v tomto testu obstála na jedničku (v metru pod vodou by měla vydržet bez průniku vody až 30 minut).

Magnetický spodek i konektor

Lampička Bulb je vybavena silným magentem, a tak není třeba ji mít výhradně položenou na zemi, stolku či lehátku. Výborně drží na jakémkoli ocelovém povrchu (stolek, plechy auta, tyče bivaku apod.). Pro případ, že byste chtěli lampičku připevnit i na jiný povrch, který není ocelový, stačí na daný povrch přilepit silný magnet (součástí balení) pomocí jeho lepícího povrchu. Na něm vám pak bude lampička držet jako přibitá. 

Nabíjení lampičky Bulb se mi také hodně líbí. Je totiž řešeno magnetickým MCC konektorem, takže nic nikam nezasouváte, neriskujete namáhání konektoru častým nabíjením. MCC1 konektor se prostě ke spodku lampičky přicucne a dobíjíte. Druhou stranu dobíječky tvoří USB konektor, takže svítilnu nabijete třeba z powerbanky, anebo ze sítě, pomocí adaptéru, který má každý doma například na nabíjení svého mobilního telefonu. 

Až 56 hodin svícení

O zásobu energie se v Bulb stará akumulátor s kapacitou 630 mAh a výdrží až 56 hodin svícení v kuse, samozřejmě dle používaných režimů svícení (55 lumenů – až 3 hodiny, 3,5 lumenu až 56 hodin, stálé červené světlo 7 hodin a červené blikání pak 30 hodin). Stav dobití v průběhu dobíjení zjistíte tak, že dioda u MMC1 konektoru svítí buď červeně (není plně dobito), nebo zeleně (plně dobito).

Tohle je rozhodně zatím nejlepší statická svítilna, která se mi dostala do rukou. Ta kombinace maličkého rozměru i váhy spolu s dostatečným výkonem a odolností je prostě fenomenální. Jak málo zabere místa v rybářské tašce a jak málo ho zatíží, to je přesně to, co rybář potřebuje. A ptáte se na cenu Olight Bulb? Tuhle báječnou svítilničku jsme pořídili na eshopu IBO.eu za 779 korun, což rozhodně není mnoho. Lampičku rozhodně doporučuji všem aktivním rybářům, kteří mají rádi ve své výbavě maximálně efektivní a dotažené výrobky.

Mimochodem IBO.eu nabízí velmi zajímavou škálu nejen kvalitních svítilen, ale také outdoorového oblečení, nožů a dalších praktických věcí, které vám dokážou zpříjemnit pobyt na vašich rybářských výpravách.

Kvalitní lucerničku Obulb naleznete v nabídce na: Olight