Dalekohled Meopta MeoStar B1.1 10x42 HD

Kategorie: Dalekohledy
Kód produktu: PO22177
Záruční doba: 30 let
Dostupnost: Dostupný
27 140 Kč s DPH
  • 10x42 HD - Ideální pro pozorování drobných detailů nebo velmi vzdálených cílů
  • HD skla pro nejvyšší kvalitu obrazu
  • Vodotěsný
  • Plněný dusíkem
  • Antireflexní vrstvy MeoBright 5501
  • Hliníkové těleso
  • 30 letá prodloužená záruka

Dalekohled MeoStar B1.1 42 mm HD nabízí univerzální výkon v kompaktním a ergonomickém provedení. Dalekohledy MeoStar B1.1 jsou oproti svým předchůdcům vybaveny vylepšeným zámkem dioptrické korekce. Dalekohled tak budete mít vždy nastaven přesně dle potřeby svých očí. Špičkový optický systém vyvinutý pro potřeby náročných uživatelů v kombinaci s robustní mechanikou činí z tohoto dalekohledu jeden z nejvýkonnějších modelů na současném trhu. Technologie antireflexních vrstev MeoBright 5501 aplikovaných depozicí za pomoci iontů zajišťuje brilantní, křišťálově čistý obraz při pozorování i za těch nejnáročnějších světelných podmínek. Objektiv obsahuje 2 čočky z nízkodisperzního fluoridového skla, které díky svým speciálním optickým vlastnostem umožňují významně vyšší potlačení chromatické aberace u pozorovaných objektů a přinášejí maximální rozlišení a kontrast s věrným barevným podáním v celém zorném poli. Všechny binokuláry řady MeoStar B1.1 jsou vodotěsné, plněné ochrannou dusíkovou atmosférou.

MeoBright 5501 - Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocí špičkových technologií v oboru – depozice vrstev za pomoci iontů. Vrstvy zajišťují mimořádné hodnoty světelné propustnosti dalekohledů (99,8% na čočku, 87-89% u celého přístroje podle modelu).

MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomoci iontů chrání vnější povrchy čoček před poškrábáním a oděrem i v extrémních podmínkách. MeoShield splňuje armádní požadavky na odolnost a tvrdost povrchu.

HD optické členy - Fluoridová skla díky svým speciálním optickým vlastnostem umožňují dosáhnout významně vyššího potlačení chromatické aberace, než při použití standardních optických materiálů.

Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty jsou v Meoptě vyrobeny, pečlivě očištěny, vyleštěny a precizně složeny pro špičkový výkon.

Vodotěsný - Všechny dalekohledy jsou 100% vodotěsné, ponorné a jsou plně chráněny proti vlhkosti, dešti a sněhu.

Plněno dusíkem - Všechny dalekohledy jsou hermeticky uzavřené, plněné inertním plynem, což 100% zabraňuje vnitřnímu rosení.

Systém hranolů - Precizně vybroušené Schmidt-Pechanovy systémy hranolů umožňují dlouhé pozorování bez únavy zraku.

Ostření a dioptrická korekce - Centrální točítko ostření s integrovaným točítkem dioptrické korekce pro jednoduché nastavení jedním prstem.

Ergonomický tvar - Ochranné pryžové armování je na úchopových plochách změkčeno pro snížení únavy rukou a lepší držení. Ergonomicky tvarovaná místa pro palce vyhoví každému a zaručí vyvážený a pohodlný úchop.

Hliníkové těleso - Těleso z lehkých hliníkových slitin používaných v leteckém průmyslu je mimořádně odolné a zaručí dlouhou životnost.

30 letá prodloužená záruka - Všechny dalekohledy MeoStar mají po registraci produktu 30 letou prodlouženou záruku.

Technická specifikace:

Zvětšení: 10 x
Optický průměr objektivu: 42 mm
Zorné pole: 110 m / 1000 m
Zorné pole: 6,31 °
Vzdálenost výstupní pupily:
15 mm
Minimální pozorovací vzdálenost:
2,6 m
Průměr výstupní pupily: 4,2 mm
Soumrakový faktor: 20,5
Světelná propustnost denní - typická: 88 %
Světelná propustnost soumraková: 84 %
Interpupilární vzdálenost: 56 / 74 mm
Dioptrická korekce: -3 / 3
Výška x Šířka x Hloubka 140 x 133 x 59 mm
Hmotnost (bez krytek a popruhu): 898 g

Recenze produktu Dalekohled Meopta MeoStar B1.1 10x42 HD

Tento produkt nemá žiadne hodnotenia.