Dalekohled Meopta MeoStar B1 10x42 HD

Kategorie: Dalekohledy
Záruční doba: 30 let
Dostupnost: Dostupný
23 340 Kč s DPH
  • 10x42 HD - Ideální pro pozorování drobných detailů nebo velmi vzdálených cílů
  • HD skla pro nejvyšší kvalitu obrazu
  • Vodotěsný
  • Plněný dusíkem
  • Antireflexní vrstvy MeoBright 5501
  • Hliníkové těleso
  • 30 letá prodloužená záruka

Dalekohled MeoStar B1 42 mm HD nabízí univerzální výkon v kompaktním a ergonomickém provedení. Špičkový optický systém vyvinutý pro potřeby náročných uživatelů v kombinaci s robustní mechanikou činí z tohoto dalekohledu jeden z nejvýkonnějších modelů na současném trhu. Technologie antireflexních vrstev MeoBright 5501 aplikovaných depozicí za pomoci iontů zajišťuje brilantní, křišťálově čistý obraz při pozorování i za těch nejnáročnějších světelných podmínek. Objektiv obsahuje 2 čočky z nízkodisperzního fluoridového skla, které díky svým speciálním optickým vlastnostem umožňují významně vyšší potlačení chromatické aberace u pozorovaných objektů a přinášejí maximální rozlišení a kontrast s věrným barevným podáním v celém zorném poli. Všechny binokuláry řady MeoStar B1 jsou vodotěsné, plněné ochrannou dusíkovou atmosférou.

 

MeoBright 5501 - Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocí špičkových technologií v oboru – depozice vrstev za pomoci iontů. Vrstvy zajišťují mimořádné hodnoty světelné propustnosti dalekohledů (99,8% na čočku, 87-89% u celého přístroje podle modelu).

MeoShield - Vrstva aplikovaná za pomoci iontů chrání vnější povrchy čoček před poškrábáním a oděrem i v extrémních podmínkách. MeoShield splňuje armádní požadavky na odolnost a tvrdost povrchu.

HD optické členy - Fluoridová skla díky svým speciálním optickým vlastnostem umožňují dosáhnout významně vyššího potlačení chromatické aberace, než při použití standardních optických materiálů.

Optické komponenty - Jednotlivé optické komponenty jsou v Meoptě vyrobeny, pečlivě očištěny, vyleštěny a precizně složeny pro špičkový výkon.

Vodotěsný - Všechny dalekohledy jsou 100% vodotěsné, ponorné a jsou plně chráněny proti vlhkosti, dešti a sněhu.

Plněno dusíkem - Všechny dalekohledy jsou hermeticky uzavřené, plněné inertním plynem, což 100% zabraňuje vnitřnímu rosení.

Systém hranolů - Precizně vybroušené Schmidt-Pechanovy systémy hranolů umožňují dlouhé pozorování bez únavy zraku.

Ostření a dioptrická korekce - Centrální točítko ostření s integrovaným točítkem dioptrické korekce pro jednoduché nastavení jedním prstem.

Ergonomický tvar - Ochranné pryžové armování je na úchopových plochách změkčeno pro snížení únavy rukou a lepší držení. Ergonomicky tvarovaná místa pro palce vyhoví každému a zaručí vyvážený a pohodlný úchop.

Hliníkové těleso - Těleso z lehkých hliníkových slitin používaných v leteckém průmyslu je mimořádně odolné a zaručí dlouhou životnost.

30 letá prodloužená záruka - Všechny dalekohledy MeoStar mají po registraci produktu 30 letou prodlouženou záruku.

 

Technická specifikace:

Zvětšení: 10 x
Optický průměr objektivu: 42 mm
Zorné pole: 110 m / 1000 m
Zorné pole: 6,31 °
Vzdálenost výstupní pupily:
15 mm
Minimální pozorovací vzdálenost:
2,6 m
Průměr výstupní pupily: 4,2 mm
Soumrakový faktor: 20,5
Světelná propustnost denní - typická: 88 %
Světelná propustnost soumraková: 84 %
Interpupilární vzdálenost: 56 / 74 mm
Dioptrická korekce: -3 / 3
Výška x Šířka x Hloubka 140 x 133 x 59 mm
Hmotnost (bez krytek a popruhu): 898 g

Recenze produktu Dalekohled Meopta MeoStar B1 10x42 HD

Tento produkt nemá žiadne hodnotenia.