Co by nemělo chybět ve výbavě myslivce?

Základem je střelná zbraň

Snad každému začínajícímu myslivci je jasné, že základní loveckou potřebou je střelná zbraň. Než se rozhodnete si ji koupit, měli byste si zodpovědět několik otázek. Důležité je přesně si určit, jakou částku si můžete dovolit do zbraně investovat a jakou zvěř budete chtít lovit nejčastěji. Také byste měli vědět, zda budete lovit v lesním nebo polním revíru, což souvisí i se vzdálenostmi, na jaké budete střílet nejčastěji.

Poloautomatická kulovnice HAENEL Jaeger SLB 2000+ CAMOUFLAGE

Poloautomatická kulovnice HAENEL Jaeger SLB 2000+ CAMOUFLAGE

Kulovnice myslivce by měla mít kalibr o průměru větší než 6 mm. Standardní kalibr je například 7x64, 270W či W308. Na malou zvěř vám ale postačí i malorážky nebo kulovnice do 6 mm, kterou vám však na lov spárkaté zvěře neposlouží. Pak je už jen na vás, zda si vyberete kulovnici s kratším nebo delším nábojem, zásobníkové či schránkové verze, nebo samonabíjecí kulovnici. Nepodceňujte ani svůj vkus. Je dobré, pokud se vám vaše zbraň bude líbit a stane se vaším věrným společníkem.

Na střelivu netřeba šetřit

To, zda chcete ulovit velkého jelena, nebo malou srnu, můžete ovlivnit do velké míry vhodným výběrem střeliva. Obecně se proto nedoporučuje na něm šetřit. Kvalitní střelivo od renomovaných firem vám zaručí nejen přesnost, ale i kompaktnost a účinek střel. S výběrem i nákupem střeliva vám naši odborníci z týmu IBO vždy rádi pomohou.

Ostrý nůž

Kromě střelných zbraní a střeliva se myslivec neobejde ani bez svého mysliveckého nože. Mnozí myslivci se pyšní velkými sbírkami krásných nožů, které však nejednou svým pěkným vzhledem zakrývají horší kvalitu. Při koupi nože je tedy dobré sáhnout po renomovaných značkách, které vás svou kvalitou nezklamou.

Nože a nářadí GERBER

Firma GERBER se věnuje výrobě nožů již více než 75 let a postupně se vypracovala mezi elitu světových výrobců outdoorových nožů. Používání kvalitních materiálů, inovativní přístup a výborný poměr cena/výkon samozřejmostí.

Zástupci naší firmy IBO CZ na setkání s Bear Gryllsem

Zástupci naší firmy IBO CZ na setkání s Bear Gryllsem

Prvotřídní materiál a nejpřesnější zpracování nožů zaručuje známá švýcarská firma VICTORINOX

 

VICTORINOX je švýcarská firma známá po celém světě, která se věnuje výrobě důstojnickýchzavíracích nožů již od r. 1894.  V roce 2003 VICTORINOX koupila známou značku Wenger teď jsou oficiálními dodavateli nožů pro Švýcarskú armáduFirma VICTORINOX ručí za použití prvotřídníhomateriálu a nejpřesnějšího zpracování nožů. Záruka se vztahuje na všechny materiálové výrobní vady.

Nůž Wenger Ranger 67 hunter

Vždyť kdo by už neznal celosvětově známý švýcarský multifunkční vojenský nůž? O kvalitě nožů Wenger svědčí již řada spokojených zákazníků po celém světě. V našem e-shopu naleznete širokou nabídku nožů této značky, ze kterých si rozhodně dokáže vybrat každý. 

Nože značky WENGER hledejte v naší online nabídce

Vhodné oblečení je nezbytností

Říká se, že myslivec nezná dobré nebo špatné počasí, ale pouze dobré a špatné oblečení. Právě od kvalitního oblečení se bude odvíjet vaše pohodlí, zdraví, ale samozřejmě i váš úspěšný lov. Oblečení myslivce se většinou používá v náročných lesních či polních podmínkách, kde se může snadno poškodit. Přesto není vhodné, aby se myslivec vybral k lovu v nějakých roztrhaných věcech a starých zničených holínkách. Vždyť pěkným mysliveckým oblečením se vyjadřuje nejen příslušnost ke skupině myslivců, ale také úcta k lesu a zvěři. I skrz oblečení jim totiž myslivec vzdává svoji úctu.

Přesvědčte se v našem eshopu, že kvalitní lovecké oblečení si můžete pořídit za skvělé ceny.

Obuv a oblečení

Základem oblečení myslivce je košile, kamizola, kalhoty, klobouk (případně čepice), ale také různé další doplňky, které dělají myslivce i lov krásnějším. Běžné pracovní oblečení myslivce by mělo být v první řadě funkční, tedy teplé, vzdušné a nepromokavé. Také by nemělo šumět či jakýmkoliv jiným způsobem upozorňovat zvěř. Zvláštní kategorií je pak i slavnostní lovecké oblečení, které se nosí během Svatohubertských slavností, vzdělávacích aktivit, mysliveckých plesů, společenských setkání či přátelských posezení. 

Slávnostní lovecké oblečení MARGITA


Nakonec nesmíme zapomenout ani na kvalitní obuv a do zimy i pořádně rukavice a teplé ponožky. Opravdu vše, co by ve výbavě správného myslivce nemělo chybět, najdete na naší webové stránce www.ibo.cz.